Dębowa podłoga

Remontując podłogi w mieszkaniu i zastanawiając się nad tym, jaka podłoga będzie dla nas najlepsza pod względem wytrzymałości od razu powinna paść odpowiedź, że będzie to podłoga dębowa. Dlaczego?

wood floor photoW czym tkwi fenomen dębowych podłóg, dlaczego są one rozchwytywane i ludzie tak chętnie decydują się sprawić sobie taką podłogę w swoim domu czy mieszkaniu?
Dębowe drewno, bowiem właśnie z takiego wykonana jest dębowa podłoga, jest niesamowicie wytrzymała, twarda i odporna na wszelkie zewnętrzne uszkodzenia. Ponadto świetnie się prezentuje niemal w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu – no może oprócz łazienki, gdzie taka podłoga w ogóle się nie sprawdzi, głównie przez zbytnią wilgoć.

Podłoga dębowa idealnie prezentuje się w salonie, czy pokoju dziennym, reprezentuje elegancję i pełen profesjonalizm.
Jednak aby dębowa podłoga była cały czas w dobrym stanie i świetnie wyglądała przez jak najdłuższy czas, to wymaga bardzo dużego wkładu pracy. O podłogę dębową należy więc dbać, często polerować, aby błyszczała, no i stosować odpowiednie środki, które przeznaczone są do pielęgnacji dębowej podłogi. Zatem posiadania podłogi z drewna dębowego wymaga nie tylko sporo pracy, ale wiąże się również z dodatkowymi wydatkami.