Dębowa podłoga

Remontując podłogi w mieszkaniu i zastanawiając się nad tym, jaka podłoga będzie dla nas najlepsza pod względem wytrzymałości od razu powinna paść odpowiedź, że będzie to podłoga dębowa. Dlaczego?

W czym tkwi fenomen dębowych podłóg, dlaczego są one rozchwytywane i ludzie tak chętnie decydują się sprawić sobie taką podłogę w swoim domu czy mieszkaniu?

Dębowe drewno, bowiem właśnie z takiego wykonana jest dębowa podłoga, jest niesamowicie wytrzymała, twarda i odporna na wszelkie zewnętrzne uszkodzenia. Ponadto świetnie się prezentuje niemal w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu – no może oprócz łazienki, gdzie taka podłoga w ogóle się nie sprawdzi, głównie przez zbytnią wilgoć.

Podłoga dębowa idealnie prezentuje się w salonie, czy pokoju dziennym, reprezentuje elegancję i pełen profesjonalizm

Jednak aby dębowa podłoga była cały czas w dobrym stanie i świetnie wyglądała przez jak najdłuższy czas, to wymaga bardzo dużego wkładu pracy. O podłogę dębową należy więc dbać, często polerować, aby błyszczała, no i stosować odpowiednie środki, które przeznaczone są do pielęgnacji dębowej podłogi. Zatem posiadania podłogi z drewna dębowego wymaga nie tylko sporo pracy, ale wiąże się również z dodatkowymi wydatkami.