SIWY – NOWY HIT SEZONU

Kolor siwy i jego niezliczona ilość odcieni to klasyk, o którym często mówi się „nowy czarny”. Fakt zawdzięcza swojej uniwersalności, elegancji i elastyczności dopasowywania się do innych kolorów w stylizacji, jest niczym zastępca koloru czarnego. Kolor siwy jest tak neutralny, że styliści zpowodzeniem porównują go do króla klasyki jakim jest kolor czarny. Siwy jest wręcz promowany jako nowoczesny odpowiednik koloru czarnego. I chyba coś w tym jest, bo wystarczy spojrzeć na siwe kreacje by dostrzec bijącą z nich elegancję, spokój, równowagę, ostrożność, dostojność, ale nie nudę!

W opini społecznej kolor siwy kojarzony jest ze spokojem i starością, ale wystarczy spojrzeć na tegoroczne kreacje z wybiegów by przekonać się, że tak nie jest. Siwe kreacje, buty i akcesoria rozsiewają swój urok niczym gwiazdy na niebie, są pełne pozytywnej energii, modernizmu, elegancji i niepowtarzalnego uroku, żaden inny kolor nie może się z nim równać; Kolor siwy na wybiegach największych domów mody przybrał różne odcienie, od delikatnego, matowego siwego, poprzez ciemny, aż po niemalże srebrny; Styliści zaprezentowali go w opcji total look, tj. siwy od stóp do głów, stając się tym samym hitem sezonu obok czerni i niebieskiego.

Podsumówując można powiedzieć, że moda na tegoroczny sezon jesienno zimowy to wielki powrót klasyki w wydaniu od stóp do głów, klasyczne kolory, klasyczne kroje, a wszystko to w super nowoczesnym wydaniu. A jak wiadomo co na wybiegach, to za chwilę w sklepach stacjonarnych i internetowych, nawet trampki Converse w tym sezonie nabrały klasycznych odcieni siwego, czerni i niebieskiego. Wielki „come back” klasyki to strzał w 10-tkę w dobie kryzysu światowego, każdy z nas woli zainwestować w kreacje uniwersalne, neutralne, takie, które będziemy mogli nosić przez wiele sezonów, a być może przetrwają o wiele dłużej. Ten sezon należy do klasyki i chwała wszystkim wielkim i małym stylistom za politykę, grę kolorów, form i faktur wspierających mądre wybory, a co za tym idzie oszczędne zakupy!